close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...

  Printed inks

  جوهرهای چاپی

  چاپ روی بوم از زمان قبل از رنسانس در هنر سنتی بوده است. برای صدها سال ، هنرمندان از بوم برای ساخت قطعات هنری عالی در رنگ های روغنی و اکریلیک استفاده می کردند. اگر از مواد مناسبی برخوردار باشید و بوم خود را به روش صحیح آماده کنید ، می توانید روشی را که قرن ها استادان هنر در اختیار دارند ، نقاشی کنید.

  انواع آن را بشناسید. برای شروع نقاشی روی بوم ، اولین چیزی که به آن نیاز دارید تخته سنگ است. وقتی در حال خرید کفش راحتی هستید ، باید تصمیم بگیرید که وظیفه اصلی کفش راحتی شما چیست. همچنین به این فکر کنید که بیشتر نقاشی خود را در کجا انجام می دهید. اگر هنگام حرکت نقاشی می کنید ، به یک تخته سه پایه مسافرتی کوچک احتیاج دارید. اگر در یک فضای کوچک نقاشی می کنید ، به یک سه تخته سبک و کم حجم نیاز دارید. اگر فضای استودیویی بزرگی داشته باشید ، می توانید در یک تخته سه لایی بزرگتر و با ثبات سرمایه گذاری کنید.

  2

  سه پایه مسافرتی بخرید. اگر به دنبال سه پایه مسافرتی هستید ، مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنید وزن و ویژگی های در حال فروپاشی است. انواع مختلفی وجود دارد. شما می توانید یک آلومینیوم سبک با پایه های سه پایه تاشو خریداری کنید. همچنین می توانید یکی را جمع کنید و در یک کیف مسافرتی جای بگیرد. مدل هایی مانند The Jullian Plein Air Easel PA1 یا Daler Rowney St Paul’s Easel را امتحان کنید.

  3

  از سه پایه فشرده استفاده کنید. اگر فضای خیلی کمی دارید ، یک تخته سه پایه میز را امتحان کنید. از این موارد روی میز یا میزهایی با هر اندازه و قد استفاده کنید. آنها به جای پاهای بلند ، پایه محکمی دارند که روی هر سطح صافی نشسته و جای زمین را اشغال نمی کند. آنها از چوب یا فلز تهیه می شوند و می توانند دارای قاب H یا تاشو باشند. آنها می توانند بومهایی به اندازه 35 اینچ را در خود جای دهند. یک پایه ایستاده در پشت دارد که می تواند متناسب با هر زاویه ای تغییر مکان دهد. Reeve's Art & Craft Work Station یا مدل Windsor & Newton's Eden را امتحان کنید.

  اگر فضای کمی برای اختصاص دادن به تخته سنگ خود دارید اما یک استودیوی بزرگ نیستید ، برخی از تخته سه لایی های فشرده و مستقل وجود دارد. آنها برای بوم های کوچک و متوسط ​​پایداری زیادی ایجاد می کنند و می توانند برای سهولت ، تا جایی که ذخیره سازی ندارند ، کوچکتر شوند. آنها به صورت فلزی و چوبی عرضه می شوند. به دنبال مدل هایی مانند Windsor & Newton's Shannon یا Mabefs Inclinable باشید.

  4

  یک تخته سه پایه بزرگ را امتحان کنید. سه پایه های استودیویی بزرگ برای استفاده طولانی مدت ساخته می شوند. آنها وظیفه سنگینی دارند و توانایی نگه داشتن بوم های بزرگ را دارند. همچنین می توانید آنهایی با دکل های بزرگ بدست آورید که بتوانید در پایین بوم در سطح چشم و روی هر بوم اندازه کار کنید. بهترین مدل های دانشگاه یا سانتافه II را امتحان کنید.

  روش 2 : دریافت مواد

  1

  در مورد رنگهای خود تصمیم بگیرید. دو نوع عمده رنگ روی بوم وجود دارد ، روغن و اکریلیک. هر دو نکات مثبت و منفی خود را دارند. موردی که انتخاب می کنید بستگی به آنچه می خواهید نقاشی کنید و نحوه رنگ آمیزی آن بستگی دارد. شما باید جوانب مثبت و منفی هر یک را بسنجید و تصمیم بگیرید که برای پروژه شما بهترین است.

  رنگ های اکریلیک سریع خشک می شوند. اگر می خواهید لایه های زیادی انجام دهید یا خطوط واضحی اعمال کنید ، این می تواند به شما کمک کند. وقتی در حال مخلوط کردن رنگ و نقاشی روی سطوح بزرگ هستید ، ممکن است مشکل باشد. می توانید یک لبه مشخص کنید ، اما ترکیب رنگ سخت است. آنها با گذشت زمان تغییر نمی کنند ، اما وقتی روی بوم خشک می شوند تیره تر به نظر می رسند. شما می توانید از لایه های فوق العاده نازک یا ضخیم استفاده کنید زیرا رنگ در تمام مدت خشک خواهد شد. آنها همچنین غیر سمی هستند و هیچ بو ندارند. اکریلیک ها همچنین با برس از آب جدا می شوند.

  رنگ های روغنی زمان کار طولانی تری را فراهم می کنند زیرا خشک شدن آنها طولانی تر می شود. زمان خشک شدن اضافی ساخت خطوط واضح را دشوارتر می کند. آنها به خوبی مخلوط می شوند و انتقال آسان بین رنگ ها را ایجاد می کنند. روغن می تواند پارچه کتان یا پنبه بوم را خراب کند. رنگ رنگ هنگام خشک شدن ثابت می ماند. با اکسید شدن روغن به مرور زمان زرد می شود. روغن ها سمی هستند و بو دارند ، به دلیل استفاده از سقز برای نازک شدن رنگ ها.

  اگرچه محبوبیت چندانی ندارد اما می توانید از آبرنگ روی بوم نیز استفاده کنید. اینها سبک تر و کمتر ترد به نظر می رسند ، اما می توانند کیفیت جوی بسیار خوبی داشته باشند.

  چاپ روی بوم

  2

  قلم موها را انتخاب کنید. برای انجام هر نوع نقاشی ، باید برس داشته باشید. نوع برس مورد نیاز شما به بستگی دارد که قصد دارید با آن رنگ کنید. هشت نوع برس مختلف وجود دارد. اندازه های آنها بسیار متفاوت است و با الیاف طبیعی و مصنوعی ساخته می شوند.

  اگر قصد استفاده از اکریلیک را دارید ، باید برس مصنوعی بخرید. مواد موجود در برس های طبیعی مو به مرور زمان به دلیل وجود اجزای موجود در رنگ اکریلیک ، تخریب می شوند.

  برای رنگ آمیزی روغن ، برس های الیاف طبیعی بهتر هستند. موی سر سخت تر است و آثار واضح تری روی بوم می گذارد. اگر قلم موهای مصنوعی را برای نقاشی رنگ روغن خریداری کرده اید ، مطمئن شوید که آنها برای رنگ های روغنی ساخته شده اند. در غیر این صورت ، آنها می توانند باقی مانده را تجزیه و تجمع دهند.

  چهار برس رایج انواع گرد ، تخت ، روشن و براق است. اگر می خواهید کارهای جزئی را انجام دهید ، می توانید از برس های نوک تیز ، تخت زاویه دار ، فن دار و دقیق استفاده کنید.

  مواد دیگر را جمع کنید. چند مورد دیگر وجود دارد که شما باید آنها را نقاشی کنید. برای مخلوط کردن رنگ های خود به یک پالت یا سینی رنگ نیاز دارید. برای جلوگیری از خشک شدن رنگ های خود می توانید یک پوشش پالت نیز تهیه کنید. شما برای ترکیب رنگهای مختلف به یک نمودار رنگ نیاز دارید. همچنین ممکن است به چاقوهای پالت برای مخلوط کردن رنگ ها و رنگ آمیزی مناطق بزرگ بوم نیاز داشته باشید. برای تمیز نگه داشتن لباس می توانید از پیش بند نیز استفاده کنید.

  روش 3 : اندازه بوم

  1

  بوم خود را انتخاب کنید. موارد زیادی در انتخاب بوم وجود دارد. شما باید انتخاب کنید که بوم اندازه شما به چه اندازه ای و به نسبت مورد نظر برای پروژه خود نیاز دارید. شما همچنین باید یک ماده را برای بوم خود انتخاب کنید. انواع مختلفی از اندازه ها و اشکال وجود دارد که می توانید از فروشگاه های لوازم هنری و صنایع دستی خریداری کنید. بوم ها به اندازه مربع چند اینچ و به اندازه یک دیوار کاملاً بزرگ اندازه دارند. محبوب ترین اندازه بوم بین 11 x 14 تا 48 72 72 اینچ است.

  دو نوع بوم کتان و پنبه است. هر دو رنگ روغن و اکریلیک را به خوبی نگه می دارند. پنبه ارزان تر است ، اما قبل از اینکه بتوانید روی آن نقاشی کنید کار بیشتری طول می کشد. پارچه کتانی دلپذیرتر است اما قیمت آن بیشتر است.

  اگر می خواهید یک قدم جلوتر در ساخت بوم خود بروید ، می توانید پارچه و قاب چوبی آن را بخرید و بوم خود را کش دهید. با این حال ، بیشتر مردم بوم های خود را از قبل کشیده خریداری می کنند.

  2

  اندازه خود را انتخاب کنید. شما با رنگ آمیزی نوعی چسب روی سطح بوم ، بوم خود را اندازه می کنید. این کمک می کند سوراخ های پارچه بوم را پر کنید. این بدین ترتیب است که هنگام شروع کار رنگ ها جذب و بد رنگ نمی شوند. نوع سایز مورد نیاز شما به نوع رنگی که با آن کار می کنید بستگی دارد. اگر با اکریلیک یا آبرنگ کار می کنید ، لازم نیست بوم خود را اندازه کنید. بسیاری از نقاشان این کار را می کنند تا بوم را برای نقاشی پایدار نگه دارند. اگر با روغن کار می کنید ، برای جلوگیری از محو شدن رنگ باید اندازه بگیرید.

  سنتی ترین روش اندازه گیری بوم استفاده از چسب پوست خرگوش است. محبوب ترین اندازه روغن ، پلی وینیل استات یا اندازه PVA است. می توانید از هر یک استفاده کنید. اگر از چسب پوست خرگوش استفاده می کنید ، باید قبل از استفاده روی بوم ، آن را با آب مخلوط کنید.

  3

  اولین کت را بزنید. مقدار سخاوتمندانه ای از اندازه خود را بر روی سطح بوم بریزید. با استفاده از یک برس بزرگ ، اندازه آن را روی بوم نقاشی کنید تا همه اندازه به طور مساوی پخش شود. اجازه دهید به مدت 30 دقیقه خشک شود.

  اطمینان حاصل کنید که این کار را در ضربه های مستقیم و یکنواخت انجام می دهید. شما نمی خواهید اندازه شما ناهموار باشد.

  به یاد داشته باشید که اندازه را در هر طرف کناره های بوم نیز اعمال کنید. این از تخریب به مرور جلوگیری می کند.

  4

  یک لایه دوم بزنید. اندازه بیشتری را روی بوم بریزید و با همان برس روی آن را رنگ کنید. مطمئن شوید که این لایه را به بوم مالیده اید تا سوراخ های بوم پر نشده پر شود. در حالی که این لایه دوم را به پایان می برید ، برس خود را برداشته و در امتداد سطح با حرکات یکنواخت حرکت دهید تا سطح صاف شود. بگذارید خشک شود.

  اگر اندازه شما کمی نازک به نظر می رسد ، ممکن است به لایه سوم نیاز داشته باشید. این به کیفیت سایز انتخابی شما برای استفاده بستگی دارد.

  روش 4

  آغاز بوم

  1

  تکنیک را بفهمید. شما بوم خود را آماده می کنید تا آماده شدن آن برای نقاشی تمام شود. شما از رنگی مانند مواد به نام gesso استفاده می کنید. gesso سطحی را برای چسباندن رنگ به محض استفاده ایجاد می کند. هنگامی که اندازه لایه دوم شما خشک شد ، باید بوم خود را برجسته کنید. آغازگر مورد استفاده شما به بستگی دارد که قصد دارید با آن رنگ کنید. آنها در رنگ های سفید یا شفاف وجود دارند که نور طبیعی را برای نقاشی شما فراهم می کنند.

  رنگ های روغنی ، اکریلیک و آبرنگی انواع مختلفی از ژسو را در خود دارند. با این حال ، اکسیلیک ژسو اکنون بیشتر برای نقاشی های اکریلیک و رنگ روغن استفاده می شود. در زیر زمین مورد نیاز برای رنگ آمیزی آبرنگ روی بوم نیز استفاده می شود.

  2

  شروع بتونه کاری بوم را شروع کنید. ژسو ، مانند ژسو اکریلیک اپوس را روی بوم خود بریزید. با یک برس بزرگ آن را روی بوم و حتی در حرکات نقاشی کنید. 30 دقیقه تا 1 ساعت صبر کنید تا gesso خشک شود.

  3

  لایه های بیشتری را اعمال کنید. بوم خود را 90 درجه بچرخانید. روشی دیگر از gesso را به همان روشی که اول استفاده کردید ، اعمال کنید. بگذارید خشک شود و تکرار کنید تا لایه کافی داشته باشید.

  برای رنگ اکریلیک به سه لایه gesso نیاز دارید. برای رنگ روغن به چهار لایه gesso نیاز دارید.

  اگر نمی خواهید با اندازه گیری یا آستر کاری زحمت بکشید ، می توانید بوم هایی را که از قبل آماده شده اند خریداری کنید و به اندازه یا ژسوی اعمال شده روی آنها نیازی نیست.

  4

  یک سطح صاف ایجاد کنید. برخی از نقاشان سطح صاف را برای نقاشی ترجیح می دهند. در صورت انجام این کار ، یک لایه gesso را به بوم اندازه خود اضافه کنید. بعد از خشک شدن gesso ، یک تکه کاغذ سنباده درشت را روی بوم خود بمالید. به همان اندازه که لازم دارید ، ژله های ژسویی را در قسمت اول قرار دهید. بین هر یک و بعد از آخرین شن و ماسه بزنید.

  5

  بوم را برای آبرنگ ها آماده کنید. اگر می خواهید از آبرنگ روی بوم استفاده کنید ، به چیز اضافی روی بوم نیاز دارید. به همان روشی که برای اکریلیک و روغن استفاده کردید ، دو لایه ژسو بزنید. در بالای آن ، یک زمین جاذب مانند Golden's Absorbent Ground اعمال کنید.

  با استفاده از قلم مو یا غلتک ، سطح زمین را با لایه ای نازک روی بوم رنگ کنید. بین کت ها 30 دقیقه تا 1 ساعت صبر کنید تا خشک شود ، سپس یک لایه دیگر بزنید. شما باید 5-6 لایه از زمین را به سطح بوم بمالید. قبل از شروع به رنگ آمیزی بگذارید زمین 24 ساعت خشک شود.

  چاپ کنواس

  روش 5

  نقاشی بوم

  1

  پس زمینه ای را نقاشی کنید. برخی از نقاشی ها به رنگ زمینه نیاز دارند. [20] این بسته به موضوع شما متفاوت خواهد بود. اگر به یکی از آنها نیاز دارید ، باید با این کار شروع کنید. با استفاده از یک برس بزرگ ، رنگ زمینه خود را روی بوم نقاشی کنید. اطمینان حاصل کنید که این قبل از شروع استفاده از رنگهای دیگر یا ترسیم طرح از تصویر است.

  2

  کار خود را شروع کنید اکنون که بوم خود را آماده کردید ، برس های خود را دارید و رنگ های خود را انتخاب کرده اید ، می توانید کار روی بوم خود را شروع کنید. از آنجا که رنگ های مورد نیاز خود را انتخاب کرده اید ، باید از آنچه می خواهید نقاشی کنید ، ایده داشته باشید. در این مرحله ، می توانید طرح کلی از آنچه می خواهید در سطح بوم خود نقاشی کنید را قبل از شروع نقاشی ، ترسیم کنید. اگر در حال کار بر روی یک کار کندتر و انتزاعی تر هستید ، می توانید نقاشی روی بوم را شروع کنید.

  3

  چراغ های کم و زیاد را اعمال کنید. اگر روی موضوعی کار می کنید ، باید با موارد کم و برجسته شروع کنید. تیره ترین و روشن ترین رنگ هایی را که می خواهید استفاده کنید بر روی طرحی که ایجاد کرده اید بمالید. از اینجا ، می توانید سایه های زمین میانی را در بالای آنها ایجاد کنید ، و هنگام رفتن آنها را مخلوط کنید.

  اگر از رنگ های روغنی استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که بین موارد استفاده ، برس های خود را با سقز تمیز کنید. در غیر اینصورت ، رنگ جمع شده و قلم موهای شما خراب می شود. اگر از اکریلیک یا آبرنگ استفاده می کنید ، شستشو آنها در آب خوب است.

  چالش‌های سرمایه ‌گذاری در بازار مسکن
  مریم دولتی بازدید : 246 جمعه 24 بهمن 1399 زمان : 0:08
  ارسال نظر برای این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  Profile Pic
  در این وبلاگ در مورد چالش های انواع متفاوت چاپ صحبت میکنیم و اینکه چه نوع چاپ هایی و از چه نوع طیف رنگ هایی استفاده بشه بهتره.
  پس با ما همراه باشید.
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  لینک دوستان
 • چاپ کارت ویزیت
 • دنیای چاپ دیجیتال
 • مقاله چاپ دیجیتال
 • چاپ دیجیتال چیست
 • چاپ دیجیتال بنر
 • بنر و چاپ دیجیتال
 • اهمیت چاپ دیجیتال
 • کاربرد چاپ دیجیتال
 • فوریت چاپ دیجیتال
 • چاپ دیجیتال کارت ویزیت
 • چاپ دیجیتال کاتالوگ
 • چاپ دیجیتال و دنیای بنر
 • چاپ دیجیتال پارچه
 • فناوری چاپ دیجیتال
 • جایگاه چاپ دیجیتال
 • نرخ چاپ دیجیتال
 • چاپ دیجیتال و صنعت مرتبط
 • صنعت چاپ دیجیتال
 • ارتباط چاپ دیجیتال و چاپ بنر
 • اهمیت چاپ بنر به روش چاپ دیجیتال
 • اخبار چاپ دیجیتال
 • چاپ دیجیتال در دنیای مدرن
 • انتخاب چاپ دیجیتال
 • شیوه‌های چاپ دیجیتال
 • روش های چاپ دیجیتال
 • چاپ دیجیتال لیزری
 • دلایل چاپ دیجیتال
 • خانه طراحان سام
 • چاپ دیجیتال خانه طراحان سام
 • سایت خانه طراحان سام
 • www.animeforum.com
 • تابلو لایت باکس
 • چاپ بنر فوری
 • چاپ کاتالوگ
 • استند پاپ آپ
 • دکتر درد
 • عمل جراحی بواسیر با لیزر
 • لیزر بواسیر
 • اجاره تلویزیون شهری
 • نمایندگی تعمیرات سامسونگ
 • خدمات پس از فروش سامسونگ
 • نمایندگی تعمیرات ال جی
 • خدمات پس از فروش ال جی
 • نمایندگی تعمیرات بوش
 • خدمات پس از فروش بوش
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 16
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 79
 • بازدید امروز : 3
 • باردید دیروز : 39
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 77
 • بازدید ماه : 319
 • بازدید سال : 319
 • بازدید کلی : 558892
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی